Creighton Model System- CrMS

Creighton Model System- CrMS

Creighton Model System jest wystandaryzowaną metodą obserwacji śluzu szyjkowego.
Śluz szyjkowy jest jednym z biomarkerów obserwowanych i zapisywanych na karcie obserwacji przez kobietę podczas cyklu miesiączkowego i pomaga jej określić zarówno płodne jak i niepłodne dni w cyklu. Dzięki temu  system może być wykorzystywany przez małżonków do świadomej, naturalnej regulacji  poczęć. Co więcej wszelkie nieprawidłowości w obserwowanych cyklach mogą sygnalizować min. zaburzenia w gospodarce hormonalnej kobiety lub wskazywać na  zagrożenia związane z nawykowymi poronieniami. Dzięki CrMS możliwe jest również prowadzenie precyzyjnej diagnostyki płodności oraz monitorowanie  terapii.
Creighton Model System służyć więc może  jako niezależne narzędzie do badania natury cykli miesiączkowych  kobiety  lub być wykorzystywany w celach diagnostycznych jako integralna część Przyczynowego Leczenia Niepłodności.

Osoba prowadząca: Olimpia Janz- Fertility Care Practitioner 

 tel.  577 420 088, e-mail: olimpia.janz@cmscode.pl

Telefon do rejestracji : 887-220-088

Metoda Angielska

Metoda Angielska

Metoda podwójnego sprawdzenia zwana inaczej metodą angielska została opracowana na przełomie 70 i 80 lat XX w. w Anglii na podstawie współczesnych badań naukowych.. Jest to jedna z metod służąca do rozpoznawania płodności i interpretacji cyklu kobiety w okresie rozrodczym. Jest skuteczna w zaplanowaniu i odłożeniu poczęcia. Jest ona całkowicie ekologiczna i nieszkodliwa dla zdrowia. Znajduje swoje zastosowanie również w diagnostyce i terapii wielu chorób kobiecych. Polega ona na wyznaczeniu fazy płodnej oraz niepłodnej na podstawie samoobserwacji przez kobietę dwóch podstawowych wskaźników tj. zmiany podstawowej temperatury ciała oraz zmiany śluzu szyjkowego. Początkowo zasady mogą wydawać się dość skomplikowane, jednak po pewnym czasie stają się świadomym i naturalnym stylem życia.

 

Osoba prowadząca: Magdalena Trościankowska- instruktor NPR

Telefon do rejestracji : 887-220-088

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.